L1SP-PRP1003500000
Contact Now
L1SP-PRP1003500000
Category : Optoelectronics Color LED Lighting
Current - Max : 300mA
Product Status : Active
Luminous Flux @ Current/Temperature : -
Mounting Type : Surface Mount
Height - Seated (Max) : 0.031" (0.80mm)
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Color : Purple
Series : LUXEON SunPlus 35 Horticulture
Package / Case : 1414 (3535 Metric)
Viewing Angle : 115°
Thermal Resistance of Package : -
Supplier Device Package : SMD
Size / Dimension : 0.138" L x 0.134" W (3.50mm x 3.40mm)
Lumens/Watt @ Current - Test : -
Mfr : Lumileds
Wavelength : -
Temperature - Test : 25°C
Current - Test : 100mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 2.8V