MMSZ9V1T1G
Contact Now
MMSZ9V1T1G
  • 1
Zz - Zener Impedance : 15 Ohms
Voltage Temperature Coefficient : -
Product Category : Zener Diodes
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 500 mW
Package / Case : SOD-123-2
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Configuration : Single
Vz - Zener Voltage : 9.1 V
Series : MMSZ9V1
Zener Current : 500 nA
Test Current : 5 mA
Voltage Tolerance : 5 %
Manufacturer : onsemi
Description : Zener Diodes 9.1V 500mW