MM5Z4V3T1G
Contact Now
MM5Z4V3T1G
  • 1
Zz - Zener Impedance : 90 Ohms
Voltage Temperature Coefficient : - 1.75 mV/K
Product Category : Zener Diodes
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Pd - Power Dissipation : 200 mW
Package / Case : SOD-523
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Configuration : Single
Vz - Zener Voltage : 4.3 V
Zener Current : 10 mA
Test Current : 5 mA
Voltage Tolerance : 7 %