STTH200W03TV1
  • 1
Product Category : Diodes - General Purpose, Power, Switching
Mounting Style : SMD/SMT
Ir - Reverse Current : 100 uA
Package / Case : ISOTOP
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Peak Reverse Voltage : 300 V
Max Surge Current : 800 A
Packaging : Tube
Series : STTH200W03TV1
Recovery Time : 2400 ns
Vf - Forward Voltage : 1.22 V
If - Forward Current : 200 A
Product : Switching Diodes
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : Diodes - General Purpose, Power, Switching Turbo 2 ultrafast 300V 0.95VF 40ns