IS43TR16256A-15HBL
Contact Now
IS43TR16256A-15HBL
Packaging : Tray
Product Category : DRAM
Type : DDR3
Minimum Operating Temperature : 0 C
Supply Current - Max : 267 mA
Organization : 256 M x 16
Access Time : -
Package / Case : BGA-96
Maximum Operating Temperature : + 95 C
Memory Size : 4 Gbit
Data Bus Width : 16 bit
Supply Voltage - Min : 1.425 V
Series : IS43TR16256A
Maximum Clock Frequency : 666 MHz
Supply Voltage - Max : 1.575 V
Manufacturer : ISSI
Description : DRAM 4G, 1.5V, 1333Mhz DDR3 SDRAM