E2E-X22C330 2M
Category : Sensors, Transducers Proximity Sensors - Industrial
Indicator : LED
Product Status : Active
Shielding : Shielded
Sensor Type : Inductive
Package : Box
Series : E2E NEXT
Response Frequency : 200Hz
Termination Style : Cable Leads
Mfr : Omron Automation and Safety
Output Type : NPN-NC/NO, 3-Wire
Material - Body : Nickel-Plated Brass
Operating Temperature : -25°C ~ 70°C
Sensing Distance : 0.866" (22mm)
Package / Case : Cylinder, Threaded - M30
Voltage - Supply : 10V ~ 30V
Ingress Protection : IP67, IP69K
Base Product Number : E2E-X22
Description : SENSOR INDUCT 22MM NPN M30 NO/NC