LDLN015PU18R
Contact Now
LDLN015PU18R
Output Current : 150 mA
Product Category : LDO Voltage Regulators
Dropout Voltage : 86 mV
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Load Regulation : 0.001 % / mA
Input Voltage MAX : 5.5 V
Package / Case : DFN-6
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Output Voltage : 1.8 V
Packaging : Reel
Series : LDLN015
Number of Outputs : 1 Output
Mounting Style : SMD/SMT
Output Type : Fixed
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : LDO Voltage Regulators 150mA Low Noise Hi 1.8V 6.3uVRMS