LDLN015PU33R
Contact Now
LDLN015PU33R
Output Current : 150 mA
Product Category : LDO Voltage Regulators
Dropout Voltage : 86 mV
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Load Regulation : 0.001 % / mA
Input Voltage MAX : 5.5 V
Package / Case : DFN-6
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Output Voltage : 3.3 V