LDLN025J28R
Contact Now
LDLN025J28R
Output Current : 250 mA
Product Category : LDO Voltage Regulators
Dropout Voltage : 120 mV
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Load Regulation : 0.002 %/mA
Input Voltage MAX : 5.5 V
Package / Case : FlipChip-4
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Output Voltage : 2.8 V