TAR5S45UTE85LF
Contact Now
TAR5S45UTE85LF
Output Current : 250 mA
Product Category : LDO Voltage Regulators
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Load Regulation : 25 mV
Input Voltage MAX : 15 V
Package / Case : SOT-353-5
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Output Voltage : 4.5 V
Packaging : Reel
Series : TAR5S
Quiescent Current : 850 uA
Number of Outputs : 1 Output
Manufacturer : Toshiba
Description : LDO Voltage Regulators Point Reg SGL output 200mA 15V 4.5 Vout