NCP512SQ33T2G
Contact Now
NCP512SQ33T2G
Output Current : 200 mA
Product Category : LDO Voltage Regulators
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Load Regulation : 0.3 mV
Input Voltage MAX : 6 V
Package / Case : SC-88-5
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Output Voltage : 3.3 V