AL5809-25S1-7
Contact Now
AL5809-25S1-7
Product Category : LED Lighting Drivers
Type : Linear
Voltage - Supply (Min) : 2.5V
Internal Switch(s) : Yes
Mounting Type : Surface Mount
Manufacturer : Diodes Incorporated
Voltage - Supply (Max) : 60V
Minimum Quantity : 3000
Voltage - Output : 60V
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Output / Channel : 25mA
Topology : -
Supplier Device Package : SOD-123
Part Status : Active
Packaging : Tape & Reel (TR)
Number of Outputs : 1
Frequency : -
Dimming : PWM
Package / Case : SOD-123
Applications : Signage
Series : -
Description : IC LED DV HV 600V SOD123